НАВЧАЙТЕСЯ З КРАЩИМИ
У КРАЩИХ!
НАВЧАЙТЕСЯ З КРАЩИМИ
У КРАЩИХ!
Приватний заклад
«Ліцей інтелектуальної
творчості «ЕйдоС»
м. Запоріжжя»
+38 (050) 102-22-12 69091, Україна, м. Запоріжжя,
вул. Нижньодніпровська, 4а
UA     RU

ОТІ (Освітня Технологія "ІнтелекТ")

ОТІ це новітня освітня технологія Московської Ломоносовський школи, яку сьогодні використовують найпередовіші освітні установи - вона сприяє розвитку у дітей 4-х основних освітніх навичок (говоріння, слухання, письмо і мова) і 4-х основних психологічних процесів (увага, пам'ять, мислення , уява). Школа "ЕйдоС" другий на Україні придбала і впровадила цю технологію.

Мета Освітньої Технології «Інтелект»: Розвиток інтелектуальних здібностей учнів для підвищення ефективності навчальної діяльності.

Урок «Інтелект» вводиться в навчальний план для:

координації діяльності вчителів-предметників з розвитку інтелектуальних здібностей (ІС).
оптимізації загальних зусиль викладачів за допомогою розстановки акцентів на розвиток різних ІС шляхом взаємного впливу ліній розвитку ІС (коли розвиток однієї ІС допомагає, підтримує іншу ІС), узагальнення ліній розвитку;
показу, що кожна з частин затребувана і надає користь в базовому предмет.
Для досягнення мети ставляться конкретні завдання інтелектуального розвитку учнів:

активізувати і розвинути предметно-орієнтовані психічні якості (пам'ять, логічне мислення, увагу, уяву), що дозволяють повно і точно зберігати в пам'яті знання і практичні вміння, а також своєчасно і точно видавати предметні знання, застосовувати їх в різних ситуаціях.
сформувати предметний тезаурус, що забезпечує сприйняття, осмислення і видачу предметних знань, а також формування розумових дій відповідно до вимог навчальних програм.
розвинути предметно-мовні навички, що сприяють сприйняттю, осмисленню і запам'ятовуванню інформації, що дозволяють повно і точно відтворювати отримані знання в письмовій та усній формах.
підвищити мотивацію навчально-пізнавальної діяльності, особистісний смисл навчання.
Завдання вирішуються шляхом виконання дій (вправ), спрямованих на розвиток уваги, мислення, пам'яті, уяви, читання, говоріння, письма, слухання, тезауруса, - необхідних складових успішного навчання, що забезпечують виконання зазначених завдань. Вправи носять, як правило, розвиває і діагностичний характер, що дозволяє дитині і викладачеві на кожному етапі визначати рівень розвитку того чи іншого якості, проводити своєчасне коректування. (Коригування розвитку певних психічних якостей або мовних навичок проводиться шляхом підбору учню індивідуальних завдань.)

Оцінює функція вправ відіграє важливу роль у формуванні самооценкішкольніка. Більшість завдань складені в цікавій формі, а їх содержаніесовпадает зі шкільною програмою з основних предметів (на рівні понять, тверджень, питань і цілих текстів), завдяки чому виробляється підготовка учнів до гнучкого і творчого застосування отриманих знань і навичок.

Таким чином, зміст навчального предмета перетворюється в засіб розвитку інтелектуальних якостей того, хто навчається іусваівается в ході цілеспрямованого розвитку інтелектуальних якостей і осмислюється учнями як матеріал, на якому можна розвиватися.

Крім цього, в завданнях, тестах і тренінгах враховується різне соотношеніераспределенія аспектів тих чи інших психічних якостей і мовних навичок в рамках окремо взятих навчальних дисциплін. У зв'язку з цим, ми говоримо розвитку предметно-орієнтованих психічних якостей і предметно-мовних навичок.

Підтримка пошукового інтересу відбувається за рахунок того, що запропоновані завдання нестандартні, носять цікавий характер, ускладнюються поступово, виконання готових завдань, підготовлених учителем, чергуються зі складанням упражненійсамімі навчаються (на початку дитина діє за зразком, поступово збільшуючи частку творчості, тим самим треніруясьв постановці власних проблем).

Всі завдання, пропоновані для виконання, содержатінструкцію, де докладно описано хід виконання завдання.

Регулярне повторення вправ і дій за програмою забезпечує відпрацювання і закріплення отриманих знань і навичок, що призводить до повноцінного виконання поставлених завдань.

Відмінні риси по приватним пунктам програми визначаються конкретними цілями навчання в кожному окремо взятому класі і орієнтовані на сценарії розвитку інтелектуальних якостей кожного класу.

Індивідуальні лінії розвитку ІС

Окремі навчаються з окремих предметів мають великі труднощі. Причиною може бути недостатній розвиток інтелектуальних здібностей, незважаючи на розвиток на спеціальному уроці і на навчальних предметах. В такому випадку проводиться індивідуальна робота в спеціально відведений час. Для того, хто навчається підбирається індивідуальна Програма розвитку, розрахована на півроку і більше тривалий період часу. Час визначається успішністю розвитку необхідних інтелектуальних здібностей. Потрібно, щоб дитина з потенційно слабкими інтелектуальними здібностями відчув успіх, підтримку.

Індивідуальна лінія розвитку проводиться і для дітей, относящхся до категорії обдарованих. Метою розвитку обдарованих дітей є отримання високих результатів в деяких областях науки.

У Програмі індивідуального розвитку для обдарованих дітей ставляться завдання розвитку здібностей щодо виявлення проблем, їх формулюванні, з подальшим перебуванням шляхів вирішення (креативний компонент). Мета індивідуального інтелектуального розвитку - домогтися приведення дитини в стан винахідництва.

 

ОТІ це дуже круто. І дуже подобається учням нашого Ліцею.